🧐[PROPOZYCJA PROGRAMOWA]8 listopada…- Dzień wspomnienia 👵⚜️Druhny Basi

⚜️Druhna Barbara była dla wielu inspiracją do podejmowania działań harcerskich, programowych, wielkim orędownikiem idei grunwaldzkich.

Wspominając jej postać z okazji ➡️10. rocznicy odejścia na wieczną wartę, chcemy, abyście zastanowili się nad pojęciem „BOHATER”.🦸

🦸‍♀️Bohater według definicji to osoba, która odznaczyła się niezwykłymi czynami, męstwem, pomocąi ofiarnością wobec innych ludzi (źr. Wikipedia).
W naszych środowiskach harcerskich mamy wielu bohaterów, których działania są dla nas wzorem donaśladowania m.in. Andrzej i Olga Małkowscy.
Sięgamy do etosów rycerskich w postaci np. Zawiszy Czarnego z Garbowa.
Bohaterami są także osoby, które potrafią poświęcić swoje życie innym, często zwykli ludzie: wolontariusze, ratownicy, strażacy, rodzice.

Co dla Was oznacza słowo BOHATER?
Czy mamy w swoim otoczeniu osoby, które są dla nas wzorem?
Czy w dzisiejszych czasach potrafimy się nimi inspirować?

Spróbujcie odpowiedzieć na te pytania.
Przygotujcie według własnego pomysłu KARTĘ BOHATERA, osoby, która Waszym zdaniem w obecnych czasach jest BOHATEREM.

Format karty dowolny.
➡️➡️➡️Prace wyślijcie na maila: [email protected] do 30.11.2022 r.

Wybrane prace opublikujemy na Facebooku Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich.

KARTĘ BOHATERA można załączyć również do Kroniki Zadań Grunwaldzkich.