Styczeń 2014

Sejmik Zimowy

19-01-2014 23:45 przez Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich

Przedstawicielstwo Śląskie
Przedstawicielstwo Śląskie

W piątek biwak rozpoczęliśmy apelem, podczas którego Przedstawiciele zameldowali swoje środowiska. Następnie wzięliśmy udział w zajęciach integracyjnych. Również w piątek, późnym wieczorem, odbyło się spotkanie Rady Wspólnoty, każdy z członków zdał relację, czym zajmował się w czasie od ostatniego spotkania.

W sobotę Komenda biwaku zorganizowała nam zajęcia w terenie. Każdy mógł wybrać spośród czterech propozycji: Muzeum Harcerstwa, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Gry Miejskiej. Po południu spotkaliśmy się na Sejmiku, który jest najwyższą władzą Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich. Na Sejmiku dyskutowaliśmy m.in. nad punktem 11 Regulaminu zdobywania Tytułu i Odznaki Grunwaldzkiej, którego treść brzmi: „W przypadku podziału organizacyjnego jednostki organizacyjnej, prawo do zachowania Tytułu Grunwaldzkiego pozostaje jednostce, która nie zmieniła nazwy i numeru. Prawo używania Tytułu wygasa z chwilą rozwiązania jednostki organizacyjnej przez odpowiednie władze ZHP.” i ostatecznie został on, drogą głosowania, wzbogacony o uzupełnienie o treści: „Wszystkie sytuacje sporne nieokreślone niniejszym regulaminem rozstrzygał będzie Przewodniczący Wspólnoty”. Po obradach udaliśmy się ucztę przy ognisku.

Niedzielę rozpoczęliśmy porządkami oraz apelem, by później wszyscy rozjechali się do domów we wspaniałych humorach.

Bardzo dziękujemy harcerzom z Warszawy, którzy gościli wszystkich w ten styczniowy weekend.

Tematy na XLVII Sejmik Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich

10-01-2014 10:50 przez Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich

Proszę o przesłanie do dnia 15 stycznia 2014r. na adres sekretarz@grunwald.zhp.pl  wszystkich tematów, spraw, które powinniśmy poruszyć w czasie XLVII Sejmiku. W temacie wiadomości proszę pisać: OBRADY SEJMIK.

Do zobaczenia już 17 stycznia w Warszawie!

Odeszła na Wieczną Wartę hm. Krystyna Sufryd

05-01-2014 10:05 przez Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich

Druhna Krystyna
Dziękujemy Druhno, że byłaś z nami!
Czuwaj!

Żałoba we Wspólnocie

02-01-2014 23:33 przez Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich

Druhna Asia

Druhna Asia to osoba pełna energii, która zawsze zarażała swoim uśmiechem! Prowadziła Grunwaldzką Drużynę Nieprzetartego Szlaku, służyła dobrą radą, wspierała, dzieliła się swym doświadczeniem! Odeszła na Niebieski, Grunwaldzki Szlak… Czuwaj Asiu!

Druh Przewodniczący ogłosił żałobę we Wspólnocie. 

UWAGA !!! STRONA NIECZYNNA !!!

29-02-2016 12:02

UWAGA STRONA NIECZYNNA , BĘDZIE TRWAC JEJ PRZEBUDOWA I BĘDZIE DOSTĘPNA NA INNYM ADRESIE KTÓRY WKRÓTCE ZOSTANIE PODANY, PO WIĘCEJ INFORMACJI ZAPRASZAMY NA FUNPAGE NA FACEBOOKU WSPÓLNOTY DRUZYN GRUNWALDZKICH https://www.facebook.com/wdgzhp/?fref=ts FUNPAGE WDG ZA UNIEDOGODNIENIA BARDZO PRZEPRASZAMY

Więcej...

Odeszła na Wieczną Wartę Druhna hm. Halina Olszko.

01-02-2016 22:17

Z wielkim smutkiem informujemy, że 30. stycznia br. odeszła na Wieczną Wartę Druhna hm. Halina Olszko.....

Więcej...

Zlot Grunwaldzki 2015

15-06-2015 16:32

Parę regulaminów i innych ciekawostek do pobrania i zapoznania się :)

Więcej...

Wiosenny Biwak Przedstawicielstwa Śląskiego

13-04-2015 19:43

Kolejny bardzo aktywny weekend za nami. Wszystko za sprawą Wiosennego Biwaku Przedstawicielstwa Śląskiego Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich, który odbył się w dniach 10-12 kwietnia 2015 r. w Harcerskim Ośrodku Wodnym w Wiśle Wielkiej.

Więcej...

© 1997-2011 Związek Harcerstwa Polskiego