Sierpień 2013

Do źródeł - program grunwaldzki 2013/2014

22-08-2013 09:05 przez Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich

-Do źródeł-

 

Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich Związku Harcerstwa Polskiego jako podstawowe zadanie stawia sobie wychowanie w duchu nowoczesnego patriotyzmu kolejnych pokoleń zuchów i harcerzy. Ten podstawowy cel realizowany jest za pomocą różnorakich instrumentów metodycznych wypracowanych przez instruktorów Wspólnoty. Do najważniejszych wśród nich należą Znak Zawiszy oraz liczne propozycje programowe realizowane w ostatnim dwudziestoleciu. Cieszyły się one uznaniem wśród realizujących je Drużyn, były nośnikami nowych trendów, dawały możliwość pracy nad sobą połączonej z realizacją grunwaldzkich zadań i celów Wspólnoty. Mimo upływu czasu pozostają one wciąż aktualnymi wyzwaniami dla młodych ludzi, umożliwiając im kształtowanie własnych postaw i tworzenie planu pracy drużyny na kolejny rok harcerski. Istotną zaletą jest gwarancja realizacji zadań współzawodnictwa grunwaldzkiego w oparciu o myśl wychowawczą Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich.

Doceniając te wszystkie zalety, a także mając świadomość konieczności przypomnienia młodym pokoleniom naszego ruchu, świetnej tradycji programowej przez ten ruch wypracowanej proponujemy, by w roku harcerskim 2013/2014 drużyny przystępujące do współzawodnictwa realizowały zadania pochodzące z propozycji programowej Skarbiec Zadań Grunwaldzkich opracowanej po raz ostatni przez Druhnę Harcmistrzynię Marzenę Dawiec przy współpracy z 6 Grunwaldzką Drużyną Harcerską Brzask im. Bolesława Chrobrego z Hufca ZHP w Zabrzu (http://www.polskamyslaca.zhp.pl/files/polskamyslaca/grunwald/skarbiec.pdf.) W naszym przekonaniu stanowi ona wciąż interesujący zestaw zadań, który daje możliwość znalezienia przez każde środowisko, odpowiednich dla swoich możliwości i zainteresowań, problemów do kreatywnego rozwiązania w trakcie współzawodnictwa roku 2013/14.

Sądzimy jednocześnie, że realizacja tej propozycji programowej będzie najlepszym rodzajem upamiętnienia tych instruktorów Wspólnoty, którzy odeszli i podążają niebieskim, grunwaldzkim szlakiem na czele z Druhną Barbarą Bogdańską Pawłowską.

Czuwaj!

UWAGA !!! STRONA NIECZYNNA !!!

29-02-2016 12:02

UWAGA STRONA NIECZYNNA , BĘDZIE TRWAC JEJ PRZEBUDOWA I BĘDZIE DOSTĘPNA NA INNYM ADRESIE KTÓRY WKRÓTCE ZOSTANIE PODANY, PO WIĘCEJ INFORMACJI ZAPRASZAMY NA FUNPAGE NA FACEBOOKU WSPÓLNOTY DRUZYN GRUNWALDZKICH https://www.facebook.com/wdgzhp/?fref=ts FUNPAGE WDG ZA UNIEDOGODNIENIA BARDZO PRZEPRASZAMY

Więcej...

Odeszła na Wieczną Wartę Druhna hm. Halina Olszko.

01-02-2016 22:17

Z wielkim smutkiem informujemy, że 30. stycznia br. odeszła na Wieczną Wartę Druhna hm. Halina Olszko.....

Więcej...

Zlot Grunwaldzki 2015

15-06-2015 16:32

Parę regulaminów i innych ciekawostek do pobrania i zapoznania się :)

Więcej...

Wiosenny Biwak Przedstawicielstwa Śląskiego

13-04-2015 19:43

Kolejny bardzo aktywny weekend za nami. Wszystko za sprawą Wiosennego Biwaku Przedstawicielstwa Śląskiego Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich, który odbył się w dniach 10-12 kwietnia 2015 r. w Harcerskim Ośrodku Wodnym w Wiśle Wielkiej.

Więcej...

© 1997-2011 Związek Harcerstwa Polskiego