Lipiec 2013

Wakacyjna grunwaldzka przygoda zakończona!

19-07-2013 14:23 przez Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich

 

Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich jest to Ruch Programowo-Metodyczny działający przy Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej. Celem działania „Wspólnoty” jest wzajemne wspieranie się przez drużyny, które chcą wzbogacać swój program o wartościowe, atrakcyjne działania z dziedziny wychowania patriotycznego i obywatelskiego. Formą naszego śródrocznego działania jest współzawodnictwo o Tytuł Drużyny Grunwaldzkiej i Odznakę Grunwaldzką, przyznawane drużynom co roku przez Naczelnika ZHP za wykonanie różnorodnych zadań. W 2013 roku Tytuł i Odznakę Drużyny Grunwaldzkiej hm. Małgorzata Sinica przyznała 87 jednostkom w tym 13 pierwszorocznym i 74 przystępujących do współzawodnictwa po raz drugi i kolejny.

 

W Zlocie wzięło w nim udział prawie 1500 osób. Każdy z uczestników podjął starania o zdobycie plakietki zlotowej. Był zobowiązany do wypełnienie glejtu zlotowicza. Harcerze brali udział między innymi w warsztatach duchowych, z pierwszej pomocy, dziennikarstwa, rękodzieła, wytop i odlewnictwo, wyplatanie z papierowej gliny, światłoczułość, a także z survivalu. Te ostatnie cieszyły się dużym zainteresowaniem! Ponad to na polanie odbywały się warsztaty taneczne, które porywały zuchów, harcerzy, a nawet seniorów. O oprawę muzyczną dbała ekipa Grun-Info. Organizowane były punkty aktywności, były to między innymi: jenga, astrobus,  łucznictwo! Każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie i uczciwie zawalczyć o plakietkę zlotową!

 

 

Podczas zlotu zorganizowana została Gala Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej, podczas której odbyło się podziękowanie komendantom hufców za pracę, wręczenie nagród za zajęcie czołowych miejsc w Plebiscycie Wysokich Lotów. Największym wydarzeniem był koncert zespołu „Cisza jak ta”, suport „Wojownicy”. Zakończeniem Gali był pokaz fireshow.

 

Jak co roku podczas Zlotu uroczyście została rozpalona watra, do końca trwania wydarzenia grunwaldzkiego poszczególne jednostki harcerskie zobowiązane były pełnić warty przy ogniu.

 

Apel pamięci – to wydarzenie, poświęcone wszystkim tym instruktorom, których już z nami nie ma. Tegoroczny był szczególny, ponieważ pierwszy raz wspominaliśmy hm. Barbarę Bogdańską-Pawłowską, która była założycielką naszej Wspólnoty. Druhna Basia będzie zawsze obecna w naszych grunwaldzkich sercach!

 

12 lipca odbył się Wielki Sejmik Grunwaldzki, którego celem było podsumowanie kadencji Przewodniczącego oraz Rady Wspólnoty oraz wybranie nowych władz Ruchu, Podczas wyborów zdecydowaliśmy, że funkcję przewodniczącego będzie pełnić: hm. Przemysław Padrak. Wiceprzewodniczący: hm. Marzena Skonieczna, hm. Maria Marciniak, phm. Janusz Karaś. Sekretarz: phm. Ewelina Dżugan oraz członkowie Rady: hm. Iwona Zawadzka, phm. Mariusz Fabiszewski, phm. Krzyszfot Chodziak, hm. Mariusz Jabłoński, pwd. Paweł Michalski, hm. Iza Brant-Szehidewicz.

 

Już teraz zachęcamy drużyny do wzięcia udziału w grunwaldzkim współzawodnictwie. Jest to wspaniałe narzędzie, które wzbogaci program pracy drużyny! Więcej na stronie: www.grunwald.zhp.pl Jeśli macie pytania piszcie: sekretarz@grunwald.zhp.pl


 

phm. Ewelina Dżugan,

sekretarz Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich

Gazetka zlotowa

14-07-2013 21:06 przez Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich

Podczas zlotu odbywały się warsztaty dziennikarskie. Wszystkie teksty zostały umieszczone w gazetce zlotowej. Poniżej prezentujemy link do zlotowego dzieła:

http://redakcja.mam.media.pl/paper/preview/zlot-grunwaldzki/13/7/1/

Zapraszamy do współpracy już za rok!
Wielkie dzięki dla redakcji!

Spis warsztatów, które odbywać się będą w ramach Zlotu!

05-07-2013 10:34 przez Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich

Kabareton na Polach Grunwaldzkich?

04-07-2013 23:07 przez Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich

Kolejna propgramowa propozycja! Zachęcamy do wzięcia udziału w BITWIE Z JAJEM! Dużo śmiechu i to w grunwaldzkim towarzystwie!

I Bieg im. dh. hm. Barbary Bogdańskiej-Pawłowskiej

04-07-2013 22:52 przez Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich

Całe wydarzenie 12 lipca podczas Zlotu Grunwaldzkiego. Poniżej zamieszczamy Regulamin. Trenujcie i do zobaczenia!

Regulamin zdobywania plakietki zlotowej

04-07-2013 22:33 przez Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich

UWAGA !!! STRONA NIECZYNNA !!!

29-02-2016 12:02

UWAGA STRONA NIECZYNNA , BĘDZIE TRWAC JEJ PRZEBUDOWA I BĘDZIE DOSTĘPNA NA INNYM ADRESIE KTÓRY WKRÓTCE ZOSTANIE PODANY, PO WIĘCEJ INFORMACJI ZAPRASZAMY NA FUNPAGE NA FACEBOOKU WSPÓLNOTY DRUZYN GRUNWALDZKICH https://www.facebook.com/wdgzhp/?fref=ts FUNPAGE WDG ZA UNIEDOGODNIENIA BARDZO PRZEPRASZAMY

Więcej...

Odeszła na Wieczną Wartę Druhna hm. Halina Olszko.

01-02-2016 22:17

Z wielkim smutkiem informujemy, że 30. stycznia br. odeszła na Wieczną Wartę Druhna hm. Halina Olszko.....

Więcej...

Zlot Grunwaldzki 2015

15-06-2015 16:32

Parę regulaminów i innych ciekawostek do pobrania i zapoznania się :)

Więcej...

Wiosenny Biwak Przedstawicielstwa Śląskiego

13-04-2015 19:43

Kolejny bardzo aktywny weekend za nami. Wszystko za sprawą Wiosennego Biwaku Przedstawicielstwa Śląskiego Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich, który odbył się w dniach 10-12 kwietnia 2015 r. w Harcerskim Ośrodku Wodnym w Wiśle Wielkiej.

Więcej...

© 1997-2011 Związek Harcerstwa Polskiego