Czerwiec 2013

Uwaga uczestnicy zlotu!

30-06-2013 21:46 przez Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich

Informacja od organizatorów:

  • OSOBY, KTÓRE BIORĄ UDZIAŁ W ZAJĘCIACH NORDIC WALKING PROSIMY O WZIĘCIE SWOICH KIJKÓW!;

  • DRUŻYNY, KTÓRE WYBIERAJĄ SIĘ NA ZLOT ZOBOWIĄZANE SĄ DO WZIĘCIA 5 GAZET CZARNO-BIAŁYCH. Jak tylko przyjedziecie, zarejestrujecie się to biegniecie z gazetami do BIURA WSPÓLNOTY!z-ca komendant zlotu ds. programu
hm. Marzena Skonieczna 

Harmonogram ZLOTU GRUNWALDZKIEGO 2013

30-06-2013 21:31 przez Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich

W załączniku harmonogram Zlotu.

Jeśli macie pytania piszcie: z-ca komendanta zlotu ds. programu hm. Marzena Skonieczna - program@grunwald.zhp.pl 

Brak zgłoszeń kandydatów na objęcie funkcji Przewodniczącego

27-06-2013 07:40 przez Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich

Zgodnie z uchwałą Rady "Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich" z dnia 9 marca 2013 r. w sprawie wyboru władz Ruchu w związku z kończącą się kadencją urzędującego przewodniczącego i Rady, do dnia 15 maja 2013 r. miały być wnoszone kandydatury na przewodniczącego "Wspólnoty". 


Niestety nie zgłoszono żadnej kandydatury.


Z harcerskim pozdrowieniem "Czuwaj"!
phm. Ewelina Dżugan, sekretarz Wspólnoty 

Nadano imię dla I Kutnowskiego Szczepu "Inominata"!

24-06-2013 19:07 przez Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich

Harcerska Kompania Szturmowa 37 Pułku Piechoty w dniu 8 sierpnia 1920r. na czele z komendantem hufca, profesorem gimnazjum Stanisławem Woyczyńskim wyruszyła na front w celu obrony ojczyzny przed najazdem bolszewickim. Kompania utworzona została z harcerzy ochotników, członków I Kutnowskiej Drużyny Harcerskiej im. T. Rejtana z Liceum i Gimnazjum im. Gen. J. H. Dąbrowskiego. Wzięli udział m.in. 19 sierpnia 1920r. w zwycięskiej bitwie pod Baboszewem, bitwach pod Rohatynem, Złoczowem i obronie dostępu do przeprawy mostowej w Górze Kalwarii. Podczas walk poległo pięciu harcerzy. Harcerze wyszli na front ze swoim sztandarem, który w zawierusze wojennej w 1939r. zaginął. W 2010r. podczas zlotu stulecia harcerstwa w Krakowie sztandar został odnaleziony i 11 listopada został on uroczyście przekazany harcerzom przez Prezydenta Miasta Kutno Zbigniewa Burzyńskiego oraz Komendantkę Hufca ZHP Kutno hm. Agnieszkę Ciesielską.

 

Dla harcerzy I Kutnowskiego Szczepu „Innominata” była to bardzo ważna uroczystość, wzięło w niej udział ponad 150 zuchów, harcerzy i instruktorów. Po południu młodzi harcerze i zuchy rozpoczęli obchody tego święta grą w okolicznych lasach w Głogowcu,. Gra przeniosła ich w realia lat 20-stych XXw i wojny polsko-radzieckiej i nauczyła ich wielu technik m.in. łącznościowych, kamuflażowych, chemicznych, technicznych itp. Swą obecnością podczas uroczystego apelu oraz obrzędowego ogniska uświetnili uroczystość m. in. w imieniu Komendantki Chorągwi Łódzkiej wystąpiła Komendantka Hufca ZHP Kutno hm. Agnieszka Ciesielskie, Komenda Hufca ZHP Kutno, członkowie stowarzyszenia Dzieci 37 Pułku Piechoty, seniorzy harcerscy, poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak, Zastępca Prezydenta Miasta Kutno Jacek Boczkaja oraz rodzice harcerzy i zuchów- członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół I Kutnowskiego Szczepu „Innominata”. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwał oddział Straży Pożarnej w Klonowcu Starym oraz Grupa Ratownictwa Medycznego OSP „Dąbrowszczak”. Harcerze swą postawą udowodnili, że wartości, które wyznawali harcerze w latach 20-stych są im nadal bliskie, a tradycję i historię lokalnej społeczności warto pielęgnować.

phm. Adam Rakowski HR 

UWAGA !!! STRONA NIECZYNNA !!!

29-02-2016 12:02

UWAGA STRONA NIECZYNNA , BĘDZIE TRWAC JEJ PRZEBUDOWA I BĘDZIE DOSTĘPNA NA INNYM ADRESIE KTÓRY WKRÓTCE ZOSTANIE PODANY, PO WIĘCEJ INFORMACJI ZAPRASZAMY NA FUNPAGE NA FACEBOOKU WSPÓLNOTY DRUZYN GRUNWALDZKICH https://www.facebook.com/wdgzhp/?fref=ts FUNPAGE WDG ZA UNIEDOGODNIENIA BARDZO PRZEPRASZAMY

Więcej...

Odeszła na Wieczną Wartę Druhna hm. Halina Olszko.

01-02-2016 22:17

Z wielkim smutkiem informujemy, że 30. stycznia br. odeszła na Wieczną Wartę Druhna hm. Halina Olszko.....

Więcej...

Zlot Grunwaldzki 2015

15-06-2015 16:32

Parę regulaminów i innych ciekawostek do pobrania i zapoznania się :)

Więcej...

Wiosenny Biwak Przedstawicielstwa Śląskiego

13-04-2015 19:43

Kolejny bardzo aktywny weekend za nami. Wszystko za sprawą Wiosennego Biwaku Przedstawicielstwa Śląskiego Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich, który odbył się w dniach 10-12 kwietnia 2015 r. w Harcerskim Ośrodku Wodnym w Wiśle Wielkiej.

Więcej...

© 1997-2011 Związek Harcerstwa Polskiego