Grudzień 2012

Przesłanie Przewodniczącego na Święta i Nowy Rok!

21-12-2012 09:55 przez Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich

Do pobrania przesłanie hm. Przemysława Padraka - Przewodniczącego Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich.

Zimowy Sejmik – re(we)lacja!

16-12-2012 17:31 przez Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich

W piątek biwak rozpoczęliśmy apelem, podczas którego Przedstawiciele zameldowały swoje środowiska. Każdy z obecnych mógł wysłuchać Przesłanie hm. Przemysława Padraka, Przewodniczącego Wspólnoty (poniżej znajduje się dokument do pobrania).

Kolejno wzięliśmy udział w zajęciach integracyjnych. Obecni Przedstawiciele, członkowie Rady przygotowali punkty, które odwiedzali drużynowi, przyboczni drużyn grunwaldzkich podzieleni na grupy. Brali udział w takich zabawach jak: bingo, klanza, orgiami, memory.

W piątek wieczorem odbyło się spotkanie Rady Wspólnoty, każdy z członków zdał relację, czym zajmował się w czasie od ostatniego spotkania.

W sobotę odbyło się spotkanie z instruktorem Wspólnoty oraz kierownikiem Zespołu Wychowania Patriotycznego i Obywatelskiego hm. Maciejem Młynarczykiem, który prezentował program Time for Partnership. Następnie uczestnicy biwaku wzięli udział w grze po mieście Płocku. O godz. 12.00 wszyscy spotkaliśmy się na rynku książeckiej ziemi płockiej, aby zrobić pamiątkową fotkę. Zaraz po tym odbyło się spotkanie Rady z Komendantką Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej, hm. Dorotą Jeżowską-Olszewską. Podczas spotkania uzgodniliśmy, jak będą przebiegały przygotowania do Zlotu Grunwaldzkiego w 2013 roku.Drużynowi wzięli udział w warsztatach dotyczących między innymi: Znaku Zawiszy, wykonywania kroniki grunwaldzkiej, zwiadu grunwaldzkiego. Każdy z nim dowiedział się jak ma pracować z harcerzami nad narzędziami, które proponuje mu Wspólnota. Wiceprzewodniczący naszego Ruchu - phm. Janusz Karaś wraz z hm. Marzeną Skonieczną poprowadzili spotkanie dotyczącego nowego, trzyletniego programu Wspólnoty. I wreszcie! Giełda! Odbyły się trzy spotkania: programowego, które prowadziła wiceprzewodnicząca – hm. Marzena Skonieczna; organizacyjne, które prowadziła komendantka Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej – hm. Dorota Jeżowska-Olszewska oraz promocyjne, które prowadziła sekretarz Wspólnota – phm. Ewelina Dżugan. Podczas poszczególnych spotkać zapadały decyzję, jak należy pracować nad elementami, które są kluczowe dla Zlotu Grunwaldzkiego. Późnym popołudniem spotkaliśmy się na Sejmiku, który jest najwyższą władzą Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich. Podczas obrad wspominaliśmy hm. Barbarę Bogdańską-Pawłowską, która w listopadzie odeszła na wieczną wartę, uczciliśmy jej pamięć minutą ciszy. Hm. Dorota Jeżowska-Olszewska zaprezentowała szczegóły dotyczące harmonogramu wpłat na Zlot Wspólnoty. Phm. Janusz Karaś zaprezentował propozycję trzyletniego programu – QUO VADIS dla naszego Ruchu. Przyjęliśmy projekt hm. Mariusza Jabłońskiego o uzupełnienie Regulaminu Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich o punkt dotyczący nowego wyróżnienia grunwaldzkich harcerzy – plakietka. Więcej informacji nt. nowego odznaczenia niebawem. Spotkanie zakończyło się kręgiem. Kolejno odbył się cudowny koncert zespołu saksofonistów, do którego należał jeden z harcerzy działających w Płocku! I uczta, czyli chwila na spróbowania pyszności, pogawędkę z harcerskimi braćmi, chwila zadumy nad tymi, których już z nami nie ma.

 

Przy rejestracji każdy z nas mógł wrzucić do puszki pieniądze, aby wspomóc Grunwaldzką Szlachetną Paczkę, przekazywaliśmy również zabawki, jedzenie, środki czystości. Dzięki Wam wszystkim udało nam się zebrać ponad 1200 złotych i mnóstwo rzeczy, które przekazaliśmy koordynatorowi akcji Szlachetna Paczka w Płocku. Jego zadaniem będzie dostarczyć dary do rodziny Pani Bogusi i Bogdana. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję, po raz kolejny pokazaliśmy, że tworzymy Wspólnotę, która uwielbia pomagać innym!

Zimowy Sejmik Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich to wspaniałe spotkanie, za które dziękujemy bardzo mocno phm. Mariuszowi Fabiszewskiemu. Druh Mariusz był komendantem biwaku i pilnował, aby wszystko odbyło się zgodnie z planem. Bardzo dziękujemy płockim harcerzom, którzy gościli wszystkich w ten grudniowi weekend.


Do zobaczenia na grunwaldzkim szlaku!

Grunwaldzka Szlachetna Paczka

02-12-2012 21:11 przez Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich

Grunwaldzka Szlachetna Paczka

Jeśli chcecie się przyłączyć do grunwaldzkiej akcji weźcie ze sobą na Sejmik do Płocka ubrania, zabawki, żywność oraz pieniążki, a tym samym wspomożemy rodzinę. Poniżej opis środowiska, które chcemy wspomóc:Pani Bogusława (46 l.) wraz z mężem Bogdanem (45 l.) wychowują trójkę dzieci - Blankę (3 l.), Maję (6 l.) i Adriana (19 l.) Od kiedy Pan Bogdan stracił stałe zatrudnienie, pracuje dorywczo w budownictwie i choć przyjmuje każdą propozycję pracy, to dochody są niskie i niestałe, a rodzina boryka się z ubóstwem. Adrian w czerwcu tego roku ukończył edukację i jest na etapie szukania pracy - póki co bezskutecznie. Pani Bogusława ma również trudności ze znalezieniem pracy ze względu na brak wykształcenia, wiek, kłopoty zdrowotne i opiekę nad Blanką. Cały swój czas poświęca na zajmowanie się domem, w którym pomimo biedy panuje porządek i atmosfera miłości. 
Pięcioosobowa rodzina mieszka w małym dwupokojowym mieszkaniu. Na dochód rodziny składa się pensja Pana Bogdana (500 zł) i zasiłki (459 zł), po odliczeniu rachunków na jedną osobę pozostaje 100 zł. Pani Bogusława bardzo rozsądnie zarządza tym skromnym budżetem, ale za tą kwotę nie sposób związać końca z końcem i brakuje pieniędzy na tak podstawowe rzeczy, jak żywność i odzież. 
Rodzina najbardziej potrzebuje żywności, odzieży oraz środków czystości.
 


Czego rodzina potrzebuje? 
  • Żywność: herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa w puszkach;
  • Produkty dla niemowląt: kaszka dla dzieci powyżej 2 roku życia;
  • Środki czystości: proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, mydło/żel myjący;
  • Pościel;
  • Zbawki;
  • Kosmetyki
  • Odzież (dokładne informacje dot. rozmiarów tutaj ).

Przy rejstracji na Sejmiku będzie stała puszka, do której możecie "wrzucać" pieniądze, które udało Wam się zgromadzić na ten cel. 


Pokażmy, że jako grunwaldzka Wspólnota umiemy pomóc innym!
 Więcej informacji na podstronie Grunwaldzkiej Szlachetnej Paczki 

 

UWAGA !!! STRONA NIECZYNNA !!!

29-02-2016 12:02

UWAGA STRONA NIECZYNNA , BĘDZIE TRWAC JEJ PRZEBUDOWA I BĘDZIE DOSTĘPNA NA INNYM ADRESIE KTÓRY WKRÓTCE ZOSTANIE PODANY, PO WIĘCEJ INFORMACJI ZAPRASZAMY NA FUNPAGE NA FACEBOOKU WSPÓLNOTY DRUZYN GRUNWALDZKICH https://www.facebook.com/wdgzhp/?fref=ts FUNPAGE WDG ZA UNIEDOGODNIENIA BARDZO PRZEPRASZAMY

Więcej...

Odeszła na Wieczną Wartę Druhna hm. Halina Olszko.

01-02-2016 22:17

Z wielkim smutkiem informujemy, że 30. stycznia br. odeszła na Wieczną Wartę Druhna hm. Halina Olszko.....

Więcej...

Zlot Grunwaldzki 2015

15-06-2015 16:32

Parę regulaminów i innych ciekawostek do pobrania i zapoznania się :)

Więcej...

Wiosenny Biwak Przedstawicielstwa Śląskiego

13-04-2015 19:43

Kolejny bardzo aktywny weekend za nami. Wszystko za sprawą Wiosennego Biwaku Przedstawicielstwa Śląskiego Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich, który odbył się w dniach 10-12 kwietnia 2015 r. w Harcerskim Ośrodku Wodnym w Wiśle Wielkiej.

Więcej...

© 1997-2011 Związek Harcerstwa Polskiego