Czerwiec 2012

Ruszyły zapisy na warsztaty i wyprawy zlotowe

24-06-2012 04:25 przez Maciej Młynarczyk


files/polskamyslaca/grunwald-obrazki/okladka.pngOd niedzieli 24 czerwca do piątku 29 czerwca uczestnicy Zlotu Grunwaldzkiego 2012 mogą zapisywać swoje drużyny na wyprawy zlotowe oraz rezerwować bilety na warsztaty.

Zapisy i rezerwacje odbywają się elektronicznie za pośrednictwem formularzy umieszczonych na stronie zlotu.

Udział w wyprawie zlotowej nie jest obowiązkowy i nie jest konieczny, by zdobyć plakietkę zlotową. Gwarantuje jednak uzyskanie tzw. punktów biegłości ormiańskiej, które są konieczne do zdobycia plakietki zlotowej, a ich zebranie bez udziału w wyprawie jest dość trudne (choć możliwe). Zgłoszenie się na wyprawę będzie możliwe również w czasie Zlotu, ale o przydziale miejsc decydować będzie kolejność zgłoszeń. Na jedną z wypraw - "Wyprawę do sąsiadów" nie trzeba się wcześniej zapisywać i nie obowiązuje limit przyjęć. Jest najkrótsza (wyrusza 3 godziny później, niż inne wyprawy, jej marszruta wiedzie tylko do obozu rycerzy) i najsłabiej punktowana. Uczestnicy tej wyprawy będą mogli przed wymarszem wziąć udział w specjalnych zajęciach, przygotowanych dla nich w miasteczku zlotowym.

Od niedzieli uruchamiamy ponadto elektroniczną rezerwację biletów na warsztaty. Warsztaty dają możliwość pogłębienia wiedzy i zdobycia praktycznych umiejętności w wybranych dziedzinach. Udział w warsztatach rownież nie jest konieczny do zdobycia plakietki, niezbędne punkty biegłości można zdobyć uczestnicząc w innych zajęciach, jednak uczestnictwo w warsztatach bardzo to ułatwia (udział w jednej turze warsztatów daje od 2 do 5 punktów biegłości). Pewna liczba biletów na warsztaty (zależna od skali rezerwacji elektronicznych) będzie dostępna również na zlocie. Pierwszeństwo udziału w warsztatach przysługuje oczywiście osobom, które dokonają rezerwacji elektronicznej. Dla każdego uczestnika powinno wystarczyć miejsca na co najmniej jednych warsztatch, jednak o przyjęciu na konkretne zajęcia decyduje kolejność elektronicznych zgłoszeń.

Informacje o przyjęciu bądź nieprzyjęciu (ze względu na limity miejsc) na warsztaty i wyprawy uczestnicy i drużynowi otrzymają pocztą elektroniczną między 29 czerwca a 2 lipca. 2 i 3 lipca odbędzie się druga tura zapisów. Przeznaczona jest głównie dla osób, które nie dostaną się w I turze na pożadane zajęcia, a zechcą wybrać się na inne, gdzie pozostały jeszcze wolne miejsca. 

Bliższe informacje na temat zajęć i zasad zdobywania plakietki zlotowej znajdują się w zlotowym informatorze programowym.

Zapisy na zajęcia zlotowe

20-06-2012 07:00 przez Maciej Młynarczyk


files/polskamyslaca/grunwald-obrazki/zlotplak.pngW czwartek 21 czerwca zostanie opublikowany informator zlotowy, zawierający harmonogram zlotu i opisy poszczególnych zajęć.

W sobotę 23 czerwca startują zapisy na warsztaty i wyprawy zlotowe. Udział w warsztatach i wyprawach będzie możliwy przede wszystkim na podstawie biletów, zarezerwowanych w trakcie zapisów elektronicznych, które będą trwały od soboty 23 czerwca do wtorku 26 czerwca. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. (Kto nie zdoła zapisać się na warsztaty - nie musi się martwić: zdobycie plakietki zlotowej będzie możliwe również bez udziału w warsztatach).


Bliższe informacje o zapisach będą się pojawiały na tej stronie oraz na fan page'u Wspólnoty na Facebooku.
 

Zostań przewodnikiem skautów z zagranicy

20-06-2012 06:50 przez Maciej Młynarczyk


files/polskamyslaca/grunwald-obrazki/time_for_parnershipOK-01.pngJeśli jesteś wędrownikiem lub instruktorem, posługujesz się komunikatywnie jezykiem angielskim, rosyjskim, litewskim, białoruskim albo ukraińskim, chcesz poćwiczyć język i nawiązać nowe, międzynarodowe znajomości - zostań przewodnikiem drużyny skautowej z Litwy, Białorusi lub Ukrainy.

Zadaniem przewodnika będzie towarzyszenie drużynie skautowej w czasie zajęć zlotowych, pomoc w załatwianiu spraw organizacyjnych i wsparcie w zakresie tłumaczenia rozmów.

Zgłoszenia do soboty 23 czerwca do godz. 24:00 na adres program@grunwald.zhp.pl.
 

Wiceprzewodniczący Wspólnoty szefem PROM-u

15-06-2012 18:05 przez Maciej Młynarczyk


W piątek 15 czerwca 2012 r. zjazd Polskiej Rady Organizacji Mlodzieżowych wybrał na funkcję przedwodniczącego zarządu hm. Pawła Chmielewskiego - wiceprzewodniczącego Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich.

Polska Rada Organizacji Młodzieżowych zrzesza organizacje, których celem jest działanie na rzecz młodzieży. Oprócz naszej organizacji należy do niej kilkadziesiąt stowarzyszeń, między innymi Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Niezależne Zrzeszenie Studentów, Erasmus Student Network, Akademicki Związek Sportowy, Stowarzyszenie "Projekt Polska", Salezjański Wolontariat Misyjny "Młodzi Światu".

PROM dziala na rzecz współtworzenia polityki młodzieżowej, upowszechniania idei uczestnictwa młodzieży w życiu publicznym, wspierania współdziałania, wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy organizacjami młodzieżowymi. Jest kluczowym partnerem społecznym Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Kadencja druha Pawła potrwa do czerwca 2013 r.

    

UWAGA !!! STRONA NIECZYNNA !!!

29-02-2016 12:02

UWAGA STRONA NIECZYNNA , BĘDZIE TRWAC JEJ PRZEBUDOWA I BĘDZIE DOSTĘPNA NA INNYM ADRESIE KTÓRY WKRÓTCE ZOSTANIE PODANY, PO WIĘCEJ INFORMACJI ZAPRASZAMY NA FUNPAGE NA FACEBOOKU WSPÓLNOTY DRUZYN GRUNWALDZKICH https://www.facebook.com/wdgzhp/?fref=ts FUNPAGE WDG ZA UNIEDOGODNIENIA BARDZO PRZEPRASZAMY

Więcej...

Odeszła na Wieczną Wartę Druhna hm. Halina Olszko.

01-02-2016 22:17

Z wielkim smutkiem informujemy, że 30. stycznia br. odeszła na Wieczną Wartę Druhna hm. Halina Olszko.....

Więcej...

Zlot Grunwaldzki 2015

15-06-2015 16:32

Parę regulaminów i innych ciekawostek do pobrania i zapoznania się :)

Więcej...

Wiosenny Biwak Przedstawicielstwa Śląskiego

13-04-2015 19:43

Kolejny bardzo aktywny weekend za nami. Wszystko za sprawą Wiosennego Biwaku Przedstawicielstwa Śląskiego Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich, który odbył się w dniach 10-12 kwietnia 2015 r. w Harcerskim Ośrodku Wodnym w Wiśle Wielkiej.

Więcej...

© 1997-2011 Związek Harcerstwa Polskiego