Luty 2012

Druh Przemek zwycięzcą plebiscytu!

26-02-2012 10:58 przez Maciej Młynarczyk


Podczas uroczystej gali z okazji Dnia Myśli Braterskiej, która odbyła się 25 lutego w teatrze "Basen" w Warszawie, ogłoszono wyniki plebiscytu ZHP i dziennika Rzeczpospolita "Niezwyczajni, jakich wielu". W kategorii "Zielony Bilet" zwyciężył Przewodniczący Wspólnoty, phm. Przemysław Padrak, wyprzedzając swoich znakomitych współzawodników - m. in. komendanta Chorągwi Krakowskiej oraz szefową Harcerskiej Szkoły Ratownictwa. Wsród nagród wręczonych druhowi Przemkowi przez panią poseł Małgorzatę Szmajdzińską znalazła się m. in. okolicznościowa statuetka i... studia podyplomowe.

files/polskamyslaca/grunwald-obrazki/dmb2012pp.png

Nie był to jedyny grunwaldzki akcent tego niezwykłego wieczoru. W kategorii "Harcerska osobowość roku" zwyciężył hm. Michał Ludkiewicz - znany każdemu, kto w ostatnich latach choć raz był na Zlocie Grunwaldzkim.

files/polskamyslaca/grunwald-obrazki/dmb2012ml.png


Wśród nominowanych znaleźli się jeszcze dwaj instruktorzy Wspólnoty - phm. Piotr Popławski z Hufca Białystok i phm. Michał Romanowicz z Hufca Wschowa. Galę prowadziła drużynowa drużyny grunwaldzkiej - pwd. Dominika Sokołowska z 203 Drużyny Harcerskiej "Skrzydlaci" (Hufiec Płock),

files/polskamyslaca/grunwald-obrazki/dmb2012ds.png


a kierownikiem produkcji relacji z uroczystości w telewizji ZHP360 była pwd. Monika Bajkowska, drużynowa 296 Grunwaldzkiej Warszawskiej Drużyny Harcerskiej "Favanius" (Hufiec Warszawa Praga Południe). Wśród organizatorów i obsługi uroczystości można było znaleźć twarze telewizyjnej kampanii Grunwaldzkiego Lata 2012.

Transmisję gali można oglądać na livestreamowym kanale telewizji ZHP360 (część poświęcona druhowi Przemkowi od 18. minuty klipu).

Druh Przewodniczący serdecznie dziękuje wszystkim, którzy oddali na niego głos, a zwłaszcza tym osobom, które w okresie plebiscytu przypominały członkom swoich drużyn o tym wydarzeniu i zachęcały do głosowania.
 
    

Bratersko o wschodnich sąsiadach

22-02-2012 19:34 przez Maciej Młynarczyk


files/polskamyslaca/grunwald-obrazki/DMB2012.pngDruhny i Druhowie!

Serdecznie pozdrawiam wszystkich w Dniu Myśli Braterskiej i spieszę złożyć najlepsze harcerskie życzenia: wielu przyjaciół i niezapomnianych chwil w harcerskim mundurze, fantastycznych przygód i niekończącej się radości z przeżywania grunwaldzkiej przygody!

Cieszę się i dziękuję Wam za to, że tyle iskier przyjaźni krąży wciąż we Wspólnocie
- nie tylko wtedy, kiedy stajemy wszyscy w bratnim kręgu, ale przez cały rok: przy każdym spotkaniu, rozmowie, liście czy choćby zaczepce na Facebooku :)

Dzisiejsze święto to dzień, w którym skauci na całym świecie przesyłają sobie dobre myśli. Pamiętajmy dziś szczególnie o naszych wschodnich sąsiadach - harcerzach i skautach z Litwy, Białorusi i Ukrainy, z którymi już wkrótce będziemy wspólnie przeżywać przygody, realizując program "Czas na partnerstwo". Dzień Myśli Braterskiej to dobry czas i dobra okazja, by uczynić pierwszy krok i przesłać im skautowe pozdrowienia.

Do zobaczenia w dniach Grunwaldzkiego Lata 2012!

Czuwaj!

phm. Przemysław Padrak
Przewodniczący Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich


DMB 2012 - przesłanie Honorowej Przewodniczącej

22-02-2012 18:50 przez Maciej Młynarczyk

files/polskamyslaca/grunwald-obrazki/bbp2.png
Honorowa Przewodnicząca Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich, hm. Barbara Bogdańska-Pawłowska, skierowała do członków Wspólnoty przesłanie z okazji Dnia Myśli Braterskiej.


Można się z nim zapoznać tutaj.

Plebiscyt ZHP - głosujemy na Szefa! :)

11-02-2012 22:25 przez Maciej Młynarczyk


files/polskamyslaca/grunwald-obrazki/PP_DMB2012.pngJuż tylko przez 4 dni będzie trwało głosowanie w internetowym plebiscycie na najlepszych instruktorów 2011 roku. Spośród niemal 100 zgłoszonych kandydatów kapituła plebiscytu dopuściła 25 do udziału w finałowym głosowaniu - a wśród nich Przewodniczącego Wspólnoty, druha phm. Przemysława Padraka.

Gdyby z każdej drużyny zdobywającej Tytuł Grunwaldzki jeszcze 2 osoby zagłosowały na druha Przemka - zdobyłby zdecydowaną przewagę i zwyciężył w swojej kategorii. Postarajmy się - Wspólnota na to zasługuje!

Głos można oddać pod tym adresem.

Oto uzasadnienie kandydatury druha Przewodniczącego.

Druh Przemek Padrak od roku jest Przewodniczącym Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich - największego ruchu programowo-metodycznego w ZHP.  Zgromadził wokół siebie grupę aktywnych instruktorów, którzy są autorami m. in. "Roku Regionów" - propozycji programowej o rekordowej popularności (uczestniczy w niej ponad 550 drużyn z całej Polski). 


Kadencja druha Przemka to przede wszystkim Zlot Grunwaldzki 2011 "Przestrzeń rozwoju" - inny niż wszystkie dotychczasowe i bardzo dobrze oceniany przez uczestników. Drużynowi grunwaldzcy otrzymują obecnie większe wsparcie (m. in. uruchomione jest poradnictwo on-line, każda drużyna dostaje od doświadczonego metodyka informację zwrotną o swoich działaniach działaniach). Dla ułatwienia życia drużynowym zostały też uproszczone formalności. We Wspólnocie powstają nowe, wizjonerskie programy - "Ekspedycja 2030" i "Most Partnerstwa". Za kadencji druha Przemka odbył się też niezapomniany zimowy sejmik drużynowych w Kutnie, w czasie którego poczuliśmy wszyscy, że jesteśmy wielką rodziną - co dobrze widać na znanym już grunwaldzkim LipDubie.


Wszystko to sprawia, że rośnie siła przyciągania Wspólnoty: w 2011 r. liczba drużyn zdobywających Tytuł Grunwaldzki powiększyła się ponad dwukrotnie i wyniosła aż 231 jednostek - najwięcej w dziejach tego ruchu oprócz roku jubileuszowego.


Druh Przemek, chociaż kieruje ruchem skupiającym ponad 4000 osób (czyli więcej, niż liczy niejedna chorągiew ZHP) - pozostaje bardzo bezpośredni i przyjacielski, a jego duże poczucie humoru pomogło już rozładować atmosferę w niejednej trudnej sytuacji. Jest bardzo ceniony przez instruktorów i harcerzy z drużyn grunwaldzkich. Przejawy jego popularności można odnaleźć nawet w sferze języka - od jego nazwiska powstały takie obiegowe nazwy, jak 'padraki' (zlotowe naklejki) czy 'Zapadracze' (część Pól Grunwaldzkich).  


Naszemu kandydatowi i jego współpracownikom udało się nie tylko poprawić wizerunek Wspólnoty (nowa wizualizacja, nowa strona ruchu, internetowy kanał filmowy Grun-TV, ożywienie rozgłośni Grun-Info i fan page'a na Facebooku), ale też w ogóle odświeżyć spojrzenie na wychowanie patriotyczne w harcerstwie. To ze Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich płyną dziś mocne sygnały, że patriotyzm nie musi być nudny - bo to przecież nie tylko warty honorowe, znicze i kwiaty pod pomnikami - a powinien być nowoczesny i nie może się kończyć na poznawaniu historii. To wreszcie druh Przemek na Zjeździe ZHP skierował do instruktorów słynne słowa: "Jeśli harcerstwu ma się udać, jeśli w ogóle chcemy wciąż przyciągać młodych ludzi, to musimy przestać nadążać za szybko biegnącym czasem – musimy zacząć go wyprzedzać".


 

files/polskamyslaca/grunwald-obrazki/2011_plebiscyt_SG.png

 

 

 

Rajd Grunwaldzki - ostatnie dni tańszych zgłoszeń

08-02-2012 19:54 przez Maciej Młynarczyk


files/polskamyslaca/grunwald-obrazki/tlosrodekrg12.jpgWalentynki, tj. wtorek 14 lutego, to ostatni dzień trwania promocji cenowej Rajdu Grunwaldzkiego 2012.

Aby z niej skorzystać, należy do tego czasu wypełnić elektroniczne zgłoszenie na rajd i wpłacić na konto bankowe wpisowe za patrol w promocyjnej wysokości - 19 zł od osoby (drużyny zdobywające Tytuł Grunwaldzki) albo 29 zł od osoby (pozostałe drużyny).

Patrole, które nie dokonają zgłoszenia oraz wpłaty do końca tego dnia, będą płacić wpisowe w normalnej wysokości (55 zł od osoby). Warto nie przegapić tego terminu!


Obejrzyj zaproszenie na Trasę V Górnego Welu

Obejrzyj zaproszenie na Trasę VI Wkry

Obejrzyj materiał o Rajdzie Grunwaldzkim

Obejrzyj zaproszenie na Grunwaldzkie Lato 2012

  

Wspólnota rok po Iławie

02-02-2012 22:12 przez Maciej Młynarczyk


files/polskamyslaca/grunwald-obrazki/logonowe2.png
Niewiele ponad rok temu, 15 stycznia 2011 r., drużynowi i instruktorzy Wspólnoty zebrani na zimowym sejmiku w Iławie wybrali nowego Przewodniczącego i nową Radę Wspólnoty.

Co oznaczał ten rok dla Wspólnoty? Jakie cele realizowało kierownictwo i Rada, co udało się osiągnąć przez ten czas. Oto nasze najważniejsze cele i kluczowe działania w minionym roku.CEL 1: WSPIERANIE DRUŻYNOWEGO


- materiały metodyczne,
- poradnictwo on-line,
- informacja zwrotna od zespołu ds. współzawodnictwa,
- warsztaty sejmikowe dla drużynowych,
- uporządkowany przepływ informacji,
- działania przedstawicielstw.


CEL 2: BUDOWANIE POCZUCIA WSPÓLNOTY

- dobre sejmikowanie,
- akcja "Spotykajmy się!",
- działania przedstawicielstw,
- sejmik zimowy nastawiony na budowanie więzi.


CEL 3: DOBRY WIZERUNEK RUCHU


- poprawa przekazu na temat Wspólnoty (nasz Ruch to nie skansen),
- nowy serwis internetowy,
- nowa stylistyka wizualna,
- częsta obecność na stronie głównej ZHP, w "Czuwaj", na Facebooku,
- nowe Grun-Info,
- kanał filmowy "GrunTV" na Facebooku,
- artykuł w "Rzeczpospolitej".

OBSZARY STRATEGICZNE:

- PROGRAM,

- POZYSKIWANIE ŚRODKÓW
.

Szczegółowe sprawozdanie z realizacji celów zostało złożone w czasie sejmiku zimowego w Kutnie. Jego streszczenie można przeczytać tutaj.


Ostatni rok to dla członków Rady Wspólnoty czas pracy nie tylko nad rozwojem naszego Ruchu, ale i nad własnym rozwojem w wielu dziedzinach.

Czworo funkcyjnych zdobyło nowe stopnie instruktorskie: wiceprzewodniczący Paweł Chmielewski stopień harcmistrza, a członkinie Rady Ola Wołoszyn, Ania Narloch i Weronika Chrapońska - stopień podharcmistrzyni.

Miniony czas przyniósł również kolejne dowody uznania dla naszych instruktorów: wiceprzewodnicząca hm. Edyta Ogonowska została nominowana w konkursie "Belfer Roku 2011", a Przewodniczący phm. Przemysław Padrak znalazł się w finale plebiscytu "Niezwyczajni, jakich wielu" (-> zagłosuj).

To jeszcze nie koniec - w najbliższych miesiącach jeden z członków Rady przystąpi do konkursu na stanowisko dyrektora szkoły, a dwoje innych wstąpi w związki małżeńskie.

UWAGA !!! STRONA NIECZYNNA !!!

29-02-2016 12:02

UWAGA STRONA NIECZYNNA , BĘDZIE TRWAC JEJ PRZEBUDOWA I BĘDZIE DOSTĘPNA NA INNYM ADRESIE KTÓRY WKRÓTCE ZOSTANIE PODANY, PO WIĘCEJ INFORMACJI ZAPRASZAMY NA FUNPAGE NA FACEBOOKU WSPÓLNOTY DRUZYN GRUNWALDZKICH https://www.facebook.com/wdgzhp/?fref=ts FUNPAGE WDG ZA UNIEDOGODNIENIA BARDZO PRZEPRASZAMY

Więcej...

Odeszła na Wieczną Wartę Druhna hm. Halina Olszko.

01-02-2016 22:17

Z wielkim smutkiem informujemy, że 30. stycznia br. odeszła na Wieczną Wartę Druhna hm. Halina Olszko.....

Więcej...

Zlot Grunwaldzki 2015

15-06-2015 16:32

Parę regulaminów i innych ciekawostek do pobrania i zapoznania się :)

Więcej...

Wiosenny Biwak Przedstawicielstwa Śląskiego

13-04-2015 19:43

Kolejny bardzo aktywny weekend za nami. Wszystko za sprawą Wiosennego Biwaku Przedstawicielstwa Śląskiego Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich, który odbył się w dniach 10-12 kwietnia 2015 r. w Harcerskim Ośrodku Wodnym w Wiśle Wielkiej.

Więcej...

© 1997-2011 Związek Harcerstwa Polskiego