Czerwiec 2011

Ruszyły zapisy na wyprawy i rezerwacja biletów na warsztaty

27-06-2011 00:01 przez Maciej Młynarczyk

files/polskamyslaca/grunwald/plakietka21116xl.jpgOd poniedziałku 27 czerwca do niedzieli 3 lipca uczestnicy Zlotu Grunwaldzkiego 2011 mogą zapisywać się na wyprawy zlotowe oraz rezerwować bilety na warsztaty.

Zapisy i rezerwacje odbywają
się elektronicznie za pośrednictwem formularzy umieszczonych na stronie www.zlot.grunwald.zhp.pl.


Udział w jednej wyprawie zlotowej jest obowiązkowy dla każdego, kto zamierza zdobyć pamiątkową plakietkę zlotową. Gromady zuchowe i drużyny pierwszoroczne są z góry przypisane do odpowiednich wypraw. Pozostałe drużyny od poniedziałku będą mogły się zapisać na wybrane przez siebie wyprawy. Zgłoszenie się na wyprawę będzie możliwe również w czasie Zlotu, ale o przydziale miejsc decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Od poniedziałku uruchamiamy ponadto elektroniczną rezerwację biletów na warsztaty. Warsztaty dają możliwość pogłębienia wiedzy i zdobycia praktycznych umiejętności w wybranych dziedzinach. Udział w warsztatach nie jest konieczny do zdobycia plakietki, niezbędne Punkty Rozwoju można zdobyć uczestnicząc w innych zajęciach. Pewna liczba biletów na warsztaty (zależna od skali rezerwacji elektronicznych) będzie dostępna również na Zlocie. Pierwszeństwo przysługuje oczywiście osobom, które dokonają rezerwacji elektronicznej.

Informacje o przyjęciu bądź nieprzyjęciu (ze względu na limity miejsc) na warsztaty i wyprawy uczestnicy i drużynowi otrzymają pocztą elektroniczną między 4 a 7 lipca.

Bliższe informacje na temat zajęć i zasad zdobywania plakietki zlotowej w Informatorze Programowym Zlotu Grunwaldzkiego.

Poznaj program Zlotu

25-06-2011 07:08 przez Maciej Młynarczyk

files/polskamyslaca/grunwald/plakietka21116xl.jpg35 punktów aktywności, 16 rodzajów pogłębionych warsztatów, 10 zajęć sportowych, 6 wypraw zlotowych oraz mnóstwo innych propozycji znalazło się w ofercie programowej Zlotu Grunwaldzkiego 2011.

Można się już z nią zapoznać, pobierając Informator Programowy Zlotu, zawierający szczegółowy harmonogram Zlotu, zasady zdobywania plakietki zlotowej oraz informacje na temat poszczególnych zajęć zlotowych.


Dane zawarte w informatorze mogą jeszcze ulec modyfikacji - zarówno przed rozpoczęciem Zlotu, jak i w czasie jego trwania.

Konkurs "Graj w dziedzictwo"

20-06-2011 10:13 przez Maciej Młynarczyk

files/polskamyslaca/obrazki/Graj_plakat.jpgJesienią tego roku drużyny harcerskie w całej Polsce mogą wziąć udział w niezwykłej inicjatywie - w konkursie na grę terenową popularyzującą lokalne dziedzictwo kulturowe. Przystępując do udziału w konkursie, możemy włączyć się w organizację Europejskich Dni Dziedzictwa - największego w Europie projektu społecznego i edukacyjnego, najważniejszego święta zabytków kultury Starego Kontynentu.

Będziemy mieli okazję sprawdzić się w tym, co tak dobrze nam się  udaje w śródrocznej pracy. Porównanie z innymi uczestnikami konkursu będzie też dla nas ważnym sprawdzianem:  jak wyglądamy na tle innych pod względem pomysłowości, atrakcyjności i wartości merytorycznej naszych działań, umiejętności promowania naszych przedsięwzięć w lokalnym środowisku.

Konkurs "Graj w dziedzictwo" organizowany jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) i Narodowy Instytut Dziedzictwa (NID) w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. W 2011 roku, szczególnym dla Polski, która tym razem będzie gospodarzem Europejskiego Forum Dziedzictwa, tematem przewodnim są KAMIENIE MILOWE. W porównaniu z tematami z lat ubiegłych – zabytkami techniki i zabytkami militarnymi – jest on o wiele szerszy i daje niemal nieograniczone pole do popisu.

 
Kamienie milowe, inaczej mówiąc – epokowe wydarzenia – to w dziejach Polski np. Unia Lubelska, Bitwa Warszawska czy Konstytucja 3 maja. W skali lokalnych społeczności może to być każde wydarzenie lub proces (czasami wywołany przez konkretną osobę), który w znaczący sposób wpłynął na zmianę sposobu myślenia ludzi i jakości życia.


Jury konkursu będzie oceniać RELACJĘ z Waszych długofalowych działań. Relacja powinna pokazywać krok po kroku: przygotowania do gry - wybór tematu i jego uzasadnienie, opracowywanie scenariusza gry  i promocję - oraz samo jej przeprowadzenie. Poniżej, w odzielnych rozdziałach, zamieściliśmy materiały pomocnicze i przykłady dobrych praktyk każdego z etapów, a także przewodnik po dopuszczonych w konkursie formach przygotowania relacji. Przeczytajcie i przeanalizujcie je uważnie. Pracujcie zespołowo, etapami i nie bójcie się eksperymentów!

Bliższe informacje, zgłoszenia:
kliknij tutaj.

Udział w konkursie "Graj w dziedzictwo" jest jednym z działań zalecanych drużynom do realizacji w roku harcerskim 2011/2012. Choć grę trzeba przeprowadzić do końca października 2011 r., może ona być zaliczona jako zadanie grunwaldzkie w roku 2011/2012 w bloku I: "Myśląc nie tylko o dawnych dziejach". 


Nominacje do Tytułu Grunwaldzkiego

16-06-2011 00:04 przez Maciej Młynarczyk

files/polskamyslaca/grunwald-obrazki/w1.gif
Obradująca na Polu Bitwy w dniu 11 czerwca Rada Wspólnoty podjęła decyzję o nominacjach do Tytułu Grunwaldzkiego.

Przewodniczący Wspólnoty rekomenduje Naczelnikowi ZHP wyróżnienie w 2011 r. Tytułem i Odznaką Grunwaldzką 104 jednostek harcerskich, w tym 21 jednostek pierwszorocznych.

Wykaz jednostek nominowanych do Tytułu Grunwaldzkiego w 2011
roku

s

Biwak Przedstawicielstwa Łódzkiego

01-06-2011 20:29 przez Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich

 

W ubiegły weekend miało miejsce trzecie już spotkanie Drużyn Grunwaldzkich z Przedstawicielstwa Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich na Chorągiew Łódzką, organizowane w kutnowskim liceum przez zastępczynię Przedstawiciela - pwd. Annę Kamelę.

 

files/polskamyslaca/grunwald-obrazki/biwakl.png

 

Biwak rozpoczął się uroczystym świeczkowiskiem wraz z gawędą prowadzoną przez I KDW im. T. Rejtana. Ideą biwaku był wkład każdej drużyny w jego organizację. W sobotę rozpoczęły się zajęcia programowe pod okiem wszystkich drużyn będących na biwaku. Były to m. in. gra w palanta, origami, plecenie bransoletek, plecenie pierścieni, malowanie rekonstrukcji bitwy pod Grunwaldem, decoupage, bieg w raciborowskim lesie, który zakończył się uroczystym ogniskiem z udziałem Przewodniczącego Wspólnoty phm. Przemysławem Padrakiem. Chwilę refleksji zapewnił wszystkim Przedstawiciel hm. Stalowy, który swą gawędą przybliżył historię pierwszych drużyn, które powstały we Lwowie. Grą na gitarach i oglądaniem finału Ligi Mistrzów UEFA zakończył się kolejny dzień. Całość biwaku zakończył uroczysty apel mundurowy z udziałem wszystkich drużyn.

 

pwd. Adam Rakowski

 

 


UWAGA !!! STRONA NIECZYNNA !!!

29-02-2016 12:02

UWAGA STRONA NIECZYNNA , BĘDZIE TRWAC JEJ PRZEBUDOWA I BĘDZIE DOSTĘPNA NA INNYM ADRESIE KTÓRY WKRÓTCE ZOSTANIE PODANY, PO WIĘCEJ INFORMACJI ZAPRASZAMY NA FUNPAGE NA FACEBOOKU WSPÓLNOTY DRUZYN GRUNWALDZKICH https://www.facebook.com/wdgzhp/?fref=ts FUNPAGE WDG ZA UNIEDOGODNIENIA BARDZO PRZEPRASZAMY

Więcej...

Odeszła na Wieczną Wartę Druhna hm. Halina Olszko.

01-02-2016 22:17

Z wielkim smutkiem informujemy, że 30. stycznia br. odeszła na Wieczną Wartę Druhna hm. Halina Olszko.....

Więcej...

Zlot Grunwaldzki 2015

15-06-2015 16:32

Parę regulaminów i innych ciekawostek do pobrania i zapoznania się :)

Więcej...

Wiosenny Biwak Przedstawicielstwa Śląskiego

13-04-2015 19:43

Kolejny bardzo aktywny weekend za nami. Wszystko za sprawą Wiosennego Biwaku Przedstawicielstwa Śląskiego Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich, który odbył się w dniach 10-12 kwietnia 2015 r. w Harcerskim Ośrodku Wodnym w Wiśle Wielkiej.

Więcej...

© 1997-2011 Związek Harcerstwa Polskiego