Kwiecień 2011

Świąteczne życzenia

22-04-2011 16:32 przez Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich


Przewodniczący Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich skierował życzenia wielkanocne
do wszystkich członków Wspólnoty.


files/polskamyslaca/grunwald-obrazki/zyczenia.jpg

Grunwaldzkie Słuchy nr 2/2011

18-04-2011 22:13 przez Maciej Młynarczyk


Ukazał się drugi numer gazetki "Grunwaldzkie Słuchy" - a w nim informacje m. in. o jubileuszowym alercie Przewodniczącego Wspólnoty, o pomysłach na działania w ramach Dnia Flagi, o programie Zlotu Grunwaldzkiego 2011, o zasadach zdobywania plakietki zlotowej oraz o programach tras Rajdu Grunwaldzkiego 2011.


Pobierz

Kasztelanowie gniazd zlotowych, zastępcy przedstawicieli

18-04-2011 10:53 przez Maciej Młynarczyk

files/polskamyslaca/grunwald-obrazki/regiony-herby1.PNG

Przedstawicielstwa wskazały kandydatów na kasztelanów gniazd na Zlocie Grunwaldzkim 2011. Są to:

- w Gnieździe Śląskim: pwd. Janusz Karaś (Hufiec Zabrze)
- w Gnieździe Mazowieckim: pwd. Marianna Irek (Hufiec Warszawa Żoliborz)
- w Gnieździe Mazowiecko-Sandomierskim: pwd. Magdalena Kowalska (Hufiec Mława).

Przedstawicielstwo Warmińsko-Mazurskie wybierze kadrę swojego gniazda w specjalnym konkursie. Zgłaszanie kandydatur trwa do 29 kwietnia.

Ponadto przedstawiciele Wspólnoty w chorągwiach wyznaczyli swoich zastępców, którzy będą im pomagać w kierowaniu przedstawicielstwami:

- w Przedstawicielstwie Białostockim:   hm. Izabela Brant-Szehidewicz (Hufiec Białystok)
i pwd. Kamil Sokołowski (Hufiec Suwałki),
- w Przedstawicielstwie Łódzkim: pwd. Anna Kamela (Hufiec Kutno),
- w Przedstawicielstwie Mazowieckim: phm. Mariusz Fabiszewski (Hufiec Płock)
i pwd. Karolina Koronka (Hufiec Ostrołęka),
- w Przedstawicielstwie Śląskim: pwd. Michał Susek (Hufiec Ruda Śląska),
- w Przedstawicielstwie Wielkopolskim: pwd. Michał Romanowicz (Hufiec Wschowa).

Realizację obowiązkowych zadań przedstawicielstw można śledzić na bieżąco na stronie poświęconej regionom.Warsztaty "Nie taki Zawisza Czarny"

12-04-2011 20:38 przez Maciej Młynarczyk


W dniach 1-3 kwietnia w Kutnie, Łęczycy i Tumie odbyły się pierwsze warsztaty dla drużynowych grunwaldzkich z cyklu "Nie taki Zawisza Czarny". Oprócz osób z miejscowej Chorągwi Łódzkiej w warsztatach wzięli udział również uczestnicy z Chorągwi Lubelskiej i Wielkopolskiej.

files/polskamyslaca/grunwald-obrazki/warsztatyKutno1.png


Prowadzący zajęcia - członkowie Rady Wspólnoty: hm. Iwona Zawadzka, phm. Przemysław Zawadzki, hm. Paweł Chmielewski i hm. Maciej Młynarczyk - wprowadzili uczestników w zagadnienia zarządzania czasem, motywowania i psychologii temperamentu. Nie zabrakło zajęć poświęconych metodyce harcerskiej. Kursanci mieli również okazję spróbować swoich sił w papieroplastyce.

files/polskamyslaca/grunwald-obrazki/warsztatyKutno3.png

 

Podążając szlakiem diabła Boruty - zwiedzając zamek w Łęczycy, romańską kolegiatę w Tumie i opuszczone od kilku lat budynki łęczyckiego więzienia - uczestnicy uczyli się, jak można w atrakcyjnych formach zaprzyjaźniać swoich harcerzy z dziedzictwem kulturowym.


files/polskamyslaca/grunwald-obrazki/warsztatyKutno2.png


Sobotni wieczór i część nocy wypełnił koncert Przemka Poświatowskiego i Maksa Ambroziaka z zespołu "Klucz od kilwatera".


Dzień Flagi 2011

12-04-2011 20:22 przez Maciej Młynarczyk


files/polskamyslaca/obrazki/dzienflagi.pngDruhno Drużynowa, Druhu Drużynowy!

Od siedmiu lat 2 maja jest obchodzony w naszym kraju jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jego ustanowieniu towarzyszyły liczne kontrowersje, a zarzuty, że może to być najsłabiej przeżywane polskie święto, są podnoszone do dziś. Od tego jednak jesteśmy harcerskimi wychowawcami, by w tym samym, co dla innych jest kolejnym powodem do utyskiwań, dostrzegać kolejne niezwykłe wyzwanie dla nas i dla naszych młodych przyjaciół. Jeśli szukasz pomysłów na to, jak w ciekawy sposób przeżyć to święto, jak pomóc członkom Twojej drużyny i mieszkańcom Twojej miejscowości odczuwać radość i dumę z bycia Polakiem, a także budować ich przywiązanie do naszych najważniejszych symboli – ten materiał jest dla Ciebie! Znajdziesz tu wiele pomysłów do wykorzystania w czasie tegorocznego Dnia Flagi.

Pobierz materiał stąd.

Alert jubileuszowy

06-04-2011 15:17 przez Maciej Młynarczyk


files/polskamyslaca/grunwald-obrazki/alert.PNG

Z inicjatywy i na wniosek Honorowej Przewodniczącej - hm. Barbary Bogdańskiej-Pawłowskiej, Przewodniczący Wspólnoty ogłosił alert jubileuszowy z okazji dwudziestolecia Wspólnoty.

Zadaniem drużyn, które podejmą alert, będzie zorganizowanie wyprawy na pole bitwy lub potyczki, zlokalizowane w pobliżu miejsca działania drużyny. Zadanie alertowe przewiduje zgromadzenie przed wyprawą informacji o stoczonej tam walce, w czasie wyprawy wykonanie fotografii pola bitwy oraz innych materiałów, a po wyprawie - stworzenie strony w portalu Facebook.com, prezentującej w zwięzły sposób zdobyte wiadomości i sporządzone materiały.

W czasie wyprawy każda drużyna pobierze z odwiedzonego pola bitwy ziemię, która zostanie złożona na Kopcu Jagiełły w czasie Zlotu Grunwaldzkiego 2011.

Pobierz:

Instrukcja wykonania zadania alertowego


Wici Przewodniczącego Wspólnoty


Przesłanie Honorowej Przewodniczącej Wspólnoty
.

Rajd Grunwaldzki 2011 - ostatnia promocja

06-04-2011 15:07 przez Maciej Młynarczyk


Komenda RG11 przygotowała ostatnią promocję przed zamknięciem zgłoszeń na rajd. Tym razem oferta jest skierowana do drużyn odznaczających się refleksem.

Patrol, który dokładnie w dniu 11 kwietnia 2011 r. wypełni elektroniczny formularz zgłoszenia oraz dokona wpłaty wpisowego w wysokości 11 złotych od osoby, będzie zwolniony z wnoszenia pozostałej części wpisowego.

files/polskamyslaca/grunwald-obrazki/promocja11.png


Przy wpłacie liczy się data jej dokonania (zlecenia przelewu), nie zaś zaksięgowania na koncie. Liczebność zgłoszonego patrolu musi odpowiadać wymogom regulaminowym (na trasach I - VI oraz VIII od 8 do 20 osób, na trasach VII i IX od 5 do 10 osób).  


UWAGA !!! STRONA NIECZYNNA !!!

29-02-2016 12:02

UWAGA STRONA NIECZYNNA , BĘDZIE TRWAC JEJ PRZEBUDOWA I BĘDZIE DOSTĘPNA NA INNYM ADRESIE KTÓRY WKRÓTCE ZOSTANIE PODANY, PO WIĘCEJ INFORMACJI ZAPRASZAMY NA FUNPAGE NA FACEBOOKU WSPÓLNOTY DRUZYN GRUNWALDZKICH https://www.facebook.com/wdgzhp/?fref=ts FUNPAGE WDG ZA UNIEDOGODNIENIA BARDZO PRZEPRASZAMY

Więcej...

Odeszła na Wieczną Wartę Druhna hm. Halina Olszko.

01-02-2016 22:17

Z wielkim smutkiem informujemy, że 30. stycznia br. odeszła na Wieczną Wartę Druhna hm. Halina Olszko.....

Więcej...

Zlot Grunwaldzki 2015

15-06-2015 16:32

Parę regulaminów i innych ciekawostek do pobrania i zapoznania się :)

Więcej...

Wiosenny Biwak Przedstawicielstwa Śląskiego

13-04-2015 19:43

Kolejny bardzo aktywny weekend za nami. Wszystko za sprawą Wiosennego Biwaku Przedstawicielstwa Śląskiego Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich, który odbył się w dniach 10-12 kwietnia 2015 r. w Harcerskim Ośrodku Wodnym w Wiśle Wielkiej.

Więcej...

© 1997-2011 Związek Harcerstwa Polskiego