Marzec 2011

Wiosenne spotkanie Rady Wspólnoty

28-03-2011 22:35 przez Maciej Młynarczyk


26 marca 2011 r. w warszawskim Liceum Kołłątaja obradowała Rada Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich w składzie poszerzonym o pełnomocników Przewodniczącego i członków zespołów roboczych. W czasie spotkania zrelacjonowano zadania zrealizowane przez członków Rady od zimowego sejmiku Wspólnoty do końca marca, nakreślono plany na kolejny okres, omówiono projekt programu Zlotu Grunwaldzkiego 2011 i jego założenia organizacyjne, a także zagadnienia związane z wizerunkiem Wspólnoty.


files/polskamyslaca/grunwald-obrazki/rada1.png


W spotkaniu uczestniczyła komendantka Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP, hm. Dorota Jeżowska-Olszewska. Obradujących odwiedzili członkowie władz naczelnych ZHP: Naczelnik Związku hm. Małgorzata Sinica i członek Głównej Kwatery hm. Emilia Kulczyk-Prus.


files/polskamyslaca/grunwald-obrazki/rada2.png


W czasie spotkania uroczyście wręczono sznury funkcyjne pięciorgu instruktorów Wspólnoty. Znaleźli się wśród nich: sekretarz Wspólnoty phm. Beata Malajka, członkowie Rady pwd. Aleksandra Wołoszyn i pwd. Anna Narloch, pełnomocnik Przewodniczącego phm. Dariusz Kosakowski oraz pwd. Piotr Łeśko.


files/polskamyslaca/grunwald-obrazki/rada5.png


Przewodniczący Wspólnoty i jego zastępcy odbyli narady z władzami Związku i Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej, ustalając obszary i zasady wzajemnej współpracy.


files/polskamyslaca/grunwald-obrazki/rada4.png


"Nie jest tak wielką sztuką budować ruch dziś, kiedy Internet pozwala komunikować się w każdej chwili z osobami oddalonymi o setki kilometrów i sprawnie współpracować na odległość. Sztuką było zbudować ruch, który nie mógł korzystać z takich udogodnień, ale wytworzył tyle dobrej energii, że ludziom chciało się jechać na drugi koniec Polski, żeby być razem i wspólnie działać - i chce im się nadal, mimo że od powstania Wspólnoty minęło dwadzieścia lat, a świat tak bardzo się zmienia" - powiedziała zebranym hm. Małgorzata Sinica.


files/polskamyslaca/grunwald-obrazki/rada3.png


Po zakończeniu oficjalnej części spotkania uczestnicy spędzili wspólnie wieczór, oglądając spektakl "Wiele hałasu o nic" w Teatrze Narodowym.


Wcześniej (25/26 marca) odbyło się spotkanie zespołu programowego Wspólnoty oraz Zespołu Wychowania Patriotycznego i Obywatelskiego GK ZHP "Polska Myśląca", później zaś (26/27 marca) narada komendantów tras Rajdu Grunwaldzkiego 2011.

 


 

 


 

Odznaczenie dla Wspólnoty

20-03-2011 11:36 przez Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich

Potrzebni ochotnicy do służb zlotowych

16-03-2011 11:34 przez Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich


Nabór do służb zlotowych

 

Jesteś harcerzem starszym lub wędrownikiem?


Czujesz się na siłach podjąć wyzwanie?


Chciałbyś pełnić służbę jako kadra na jednej z największych imprez harcerskiego lata?


Mamy coś specjalnie dla Ciebie! 


Komenda Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP informuje o naborze do służb grunwaldzkich.


Jeśli masz ukończone 15 lat, jesteś sprawny fizycznie, chcesz uczestniczyć w Zlocie Grunwaldzkim i chcesz na nim pełnić służbę, możesz zgłosić się do:

- służby kwatermistrzowskiej - poszukujemy  wędrowników, którzy nie boją się prac kwatermistrzowskich.

Służba kwatermistrzowska przyjeżdża na Zlot Grunwaldzki kilka dni wcześniej, a wyjeżdża po uprzątnięciu całego sprzętu i zdaniu pola (ok.9-19 lipca). "Kwaterka" ma pełne wyżywienie, a na Zlot przyjeżdża za darmo. Członkowie służby kwatermistrzowskiej biwakują w Gnieździe Kwatermistrzowskim.

- harcerskiej służby porządkowej - poszukujemy harcerzy starszych od 15 lat i wędrowników, którym nie obca jest łączność radiotelefoniczna, oraz techniki samoobrony. Oczywiście szybkość w podejmowaniu decyzji i opanowanie w tej służbie są wymagane. 

HSP na Zlot Grunwaldzki przyjeżdża 2 dni wcześniej, a wyjeżdża dzień po zakończeniu Zlotu (10-18 lipca). HSP ma pełne wyżywienie, a Zlot kosztuje dla nich 65 złotych. Członkowie HSP biwakują na Zlocie w Gnieździe Służbowym.


Jeśli zainteresowała Cię któraś ze służb, zgłoś się na stronie ZlotGrunwaldzki.pl. Nabór prowadzony jest do 31 marca 2011 roku.


Warsztaty dla drużynowych i przybocznych

15-03-2011 11:32 przez Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich


Zespół Kształceniowy Wspólnoty organizuje warsztaty pt. "Nie taki Zawisza Czarny", adresowane szczególnie do drużynowych i przybocznych, umożliwiające uzyskanie dyplomu o ukończeniu kursu drużynowych. Pierwszy biwak warsztatowy odbędzie się w dniach 1-3 kwietnia br. w Kutnie. Termin zgłoszeń upływa 22 marca. 


Bliższe informacje

UWAGA !!! STRONA NIECZYNNA !!!

29-02-2016 12:02

UWAGA STRONA NIECZYNNA , BĘDZIE TRWAC JEJ PRZEBUDOWA I BĘDZIE DOSTĘPNA NA INNYM ADRESIE KTÓRY WKRÓTCE ZOSTANIE PODANY, PO WIĘCEJ INFORMACJI ZAPRASZAMY NA FUNPAGE NA FACEBOOKU WSPÓLNOTY DRUZYN GRUNWALDZKICH https://www.facebook.com/wdgzhp/?fref=ts FUNPAGE WDG ZA UNIEDOGODNIENIA BARDZO PRZEPRASZAMY

Więcej...

Odeszła na Wieczną Wartę Druhna hm. Halina Olszko.

01-02-2016 22:17

Z wielkim smutkiem informujemy, że 30. stycznia br. odeszła na Wieczną Wartę Druhna hm. Halina Olszko.....

Więcej...

Zlot Grunwaldzki 2015

15-06-2015 16:32

Parę regulaminów i innych ciekawostek do pobrania i zapoznania się :)

Więcej...

Wiosenny Biwak Przedstawicielstwa Śląskiego

13-04-2015 19:43

Kolejny bardzo aktywny weekend za nami. Wszystko za sprawą Wiosennego Biwaku Przedstawicielstwa Śląskiego Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich, który odbył się w dniach 10-12 kwietnia 2015 r. w Harcerskim Ośrodku Wodnym w Wiśle Wielkiej.

Więcej...

© 1997-2011 Związek Harcerstwa Polskiego